implant dis fiyatlari
Eğitimde Bilişim Teknolojileri            

Teknolojinin Eğitim Başarısına Etkisi

Teknolojinin Eğitim Başarısına Etkisi

Teknolojinin Eğitim Başarısına Etkisi

Teknoloji ilerledikçe eğitime olan katkısı da göz ardı edilmemeye başladı. Tarihteki tarih ile alakalı başlıklar yeni güne yakın kelimeler ile değiştirilmeye başlandı. Örneğin önceden Endüstri Çağı olarak bilinen bu isim bilgisayarın ve internetin 1995’ te kullanımının serbestleşmesi ile Enformasyon kelimesi ile değişti. Teknolojinin bu kadar yaygınlaştığı bu dönemde her alanda değişikliğe sebep olan teknoloji her alanda hizmet vermekte. Bu yenilik sayesinde dünya yeni bir çağa adım atmış oldu. Her alanda değişikliğe sebep olan teknoloji eğitim alanında da değişikliğe sebep oldu.

Ve gelişmiş ülkelerin muazzam bir şekilde kullanıldığı teknolojik gelişmeler güç haline geldi. Gelişmiş ülkeler teknolojiyi eğitim alanının hemen her yerinde kullanmaya başladılar. Ve bu eğitim süreci ilerledikçe teknolojinin bize katkılarını kanıtlamakta. Bilgisayar teknolojisi eğitimde çok iyi bir şekilde kullanılmaya başladı. Ve teknolojinin eğitime katkısı göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir hal aldı.

Çin İle Türkiye Arasındaki Eğitimde Teknolojiyi Kullanma Farklılıklar

ÇİN:

Çin teknolojiyi eğitim alanında bütün müfredatına uygulamış bir durumda. Öğrencilerine sınıflarda teknolojiyi uzun süreli kullandırtmakta. Öğretmenlerin bu alanda bilgisi öğrencilerinden daha fazladır.

Bu Konular İle Alakalı Yorumlar:

Çinin eğitim alanında teknolojiye verdiği değer teknoloji sayesindeki üretiminde gözle görülür bir biçimde fark edilmiş bir vaziyette. Sınıfların tasarımları dahi bilgisayar kullanımını kolaylaştırmaya yöneliktir. Öğretmenlerin ise öğrencilerine oranla daha fazla bilgi sahibi olması daha mantıklı bir hal almış durumda.

Türkiye’nin Teknolojiye Verdiği Değer:

Türkiye bu döneme kadar en başarılı gelişimini fatih teknolojisi ile yapmıştır. Eğitim alanında attığı en büyük adım Fatih projesidir. Bu proje ile internet bağlantısı akıllı tahtalara uygulanacaktır ve her öğretmen ve öğrencilere tablet verilecektir. Bu uygulama ile eğitime büyük değer verdiğini gösteren Türkiye ileriye bir adım daha atmış durumda.BÖTE- Eğitim Teknoloğu - Sosyal Medya Uzmanı - WordPress Uzmanı - Blog Yazarı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir